imieniny obchodzi: Leon, Ludmiła, Eustachy
     
O GMINIE
OFERTA INWESTYCYJNA
SOŁECTWA
KALENDARZ IMPREZ
Filmy promocyjne Gminy Pszczew
GOSPODARKA ODPADAMI
TURYSTYKA
GMINNY OŚRODEK KULTURY
KINO "PRZYSTAŃ"
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE IM. PSZCZÓŁKI MAI W PSZCZEWIE
ZESPÓŁ SZKÓŁ W PSZCZEWIE
Ośrodek Pomocy Społecznej
Zakład Usług Komunalnych
Zwierzęta bezpańskie
ROK 2010 ROKIEM OBCHODÓW 750-LECIA PSZCZEWA
PSZCZEWSKI PARK KRAJOBRAZOWY
HISTORIA
SPORT
OGŁOSZENIA
ORGANIZACJE POZARZĄDOWE
GMINY PARTNERSKIE
BUDOWA GMINNEJ INFRASTRUKTURY TELEINFORMATYCZNEJ W GMINIE PSZCZEW
CAF 2006 w Urzędzie Gminy Pszczew
  
Online: 7 odwiedzin: 4403918
  


start » AKTUALNOŚCI » Plener malarski Pszczew- Letschin - zapraszamy!
AKTUALNOŚCI

W dniach od 25 do 30 września 2017 roku w ramach współpracy z Partnerską Gminą Letschin, na terenie Pszczewa zostanie zorganizowany plener malarski. Otwarcie pleneru odbędzie się o godzinie 11.00 dnia 25 września w Ośrodku Wypoczynkowym "Karina". W wydarzeniu wezmą udział malarze z różnych stron Polski. Podczas projektu artyści tworzyć będą swoje prace w miejscach charakterystycznych dla dziedzictwa kulturowego Pszczewa. 29 września w ramach Pleneru Malarskiego Pszczew- Letschin w Ośrodku Wypoczynkowym "Karina"zostaną zorganizowane warsztaty malarskie, w których weżmie udział 20 seniorów z Gminy Pszczew oraz Gminy Letschin. 29 września 2015 r. w Ośrodku Wypoczynkowym "Karina" odbędzie się podsumowanie pleneru malarskiego oraz wystawa wszystkich prac z udziałem artystów, seniorów oraz mieszkańców Gminy Pszczew. Plener malarski organizowany jest w ramach projektu „Plener malarski Pszczew- Letschin”, w ramach Funduszu Małych Projektów (FMP) w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA - Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia-Polska 2014-2020.

 

Zachęcamy Seniorów z naszej gminy do udziału w warsztatach malarskich w dniu 29.09.2017 r. w Ośrodku Wypoczynkowym "Karina", które odbędą się w godzinach od 9.00 do 12.00. Zgłoszeń można dokonywać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Pszczewie. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc o zakwalifikowaniu do projektu będzie decydować kolejność zgłoszeń.

 

Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszej gminy do udziału w otwarciu pleneru malarskiego w dniu 25.09.2017 r. o godzinie 11.00 w Ośrodku Wypoczynkowym "Karina", jak również do udziału w podsumowaniu pleneru, które odbędzie się 29.09.2017 r. o godzinie 17.00 w Ośrodku Wypoczynkowym "Karina".

 

A oto krótkie notki biograficzne dotyczące malarzy – uczestników pleneru malarskiego
zorganizowanego w Pszczewie w dniach od 25 do 30 września 2017 r.

 

Stanisław Pełka

Organizator pleneru malarskiego w Pszczewie w dniach od 25 do 30 września 2017 r. w ramach projektu „Plener malarski Pszczew- Letschin” realizowanego w ramach Funduszu Małych Projektów (FMP) w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA - Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia-Polska 2014-2020. Artysta pochodzi ze Szczecina. Stosowane techniki malarskie to olej, akryl. Uczestnik ponad 200 międzynarodowych i krajowych plenerów. Wystawy indywidualne: Szczecin Zamek, Galeria Piastów- Szczecin, Galerie Stade - Niemcy, Galeria Police. Od niedawna organizator plenerów malarskich. Jego ulubioną techniką jest malarstwo olejne.

 

1. Grażyna Dudek

Urodziła się i mieszka w Szczecinie, gdzie tworzy swoje prace artystyczne oraz uczy dzieci techniki i rysunku. Jej ulubionymi technikami są: ecoline, olej i gwasz. Uczestniczyła w wielu plenerach międzynarodowych  oraz brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

 

2. Paweł Galiński

Pochodzi z Tczewa. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków- oddział w Gdańsku oraz do Związku Artystów Plastyków w Poznaniu. Uczestniczył w 30 plenerach malarskich w Polsce i w Niemczech. Brał udział w około 60 wystawach zbiorowych w Polsce, Szwecji, Meksyku i w Niemczech oraz 18 wystawach indywidualnych.

 

3. Zbigniew Gott

Mieszka w Jeleniej Górze. Maluje akrylem urokliwe pejzaże gór. Współpracuje z artystami z Czech, gdzie jeździ na plenery i bierze udział w wystawach. Członek Stowarzyszenia – Sztuka Użytkowa.

 

4. Jerzy Griga

Artysta o bogatym dobytku plenerowym i uczestnik wielu wystaw indywidualnych. Mieszka i tworzy w Gorzowie, gdzie ma swoją pracownię. Ulubione tematy to pejzaże, a ulubiona technika - olej. Artysta wypracował własną wizję obrazów otoczenia, posługując się coraz bardziej przetworzoną kolorystyką, odejściem od detalu na rzecz budowania rozpoznawalnego nastroju obrazu.

 

5. Krzysztof Kloskowski

Mieszka w Bydgoszczy. Z zawodu ekonomista. Pasjonat malowania pejzaży, obrazów ze scenkami rodzajowymi i kwiatami. Maluje również portrety. Uczestnik licznych plenerów.  Członek Związku Plastyków Artystów RP.

 

6. Marek Kopczyk

Mieszkaniec Lądka Zdrój. Maluje urokliwe pejzaże w ciepłych, żywych tonacjach. Najczęściej w technice olejowej i akrylowej. Maluje także na szkle. Członek Związku Artystów Plastyków w Wałbrzychu.   Uczestnik wystaw zbiorowych i indywidualnych np. w Krakowie, Wrocławiu, Wałbrzychu, Kłodzku, Lądku Zdrój.

 

7. Tunia Korniak

Mieszka w Szczecinie. Filolog anglistyki, ale jej prawdziwą pasją jest malarstwo pejzaży i martwych natur w technice akrylowej. Uczestniczy w licznych plenerach i warsztatach artystycznych w Polsce i Niemczech. Nie mniejszą pasją artystki jest turystyka rowerowa.

 

8. Irena Lorenc

Mieszkanka  Krakowa. Absolwentka wydziału prawa Uniwersytetu Jagielońskiego. Maluje farbami olejnymi. Ulubione tematy to kwiaty, pejzaże, martwe natury. Jej malarstwo to ekspresja, emocje  i szczerość wyrazu. W sposób charakterystyczny tylko dla Niej wykorzystuje strukturę nakładania na siebie warstw farb. Uczestniczyła w10 indywidualnych wystawach i 14 zbiorowych.

 

9. Elżbieta Ponińska

Mieszkanka Międzychodu. Członek Związku Artystów Plastyków oraz Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków. Współzałożycielka Stowarzyszenia Artystycznego Drzewce 2002. Nagrodzona wielokrotnie za zasługi twórcze i działania na rzecz kultury.  Maluje pejzaże, portrety i martwe natury w technice olejnej, akrylu, pastelach. Brała udział w 22 wystawach indywidualnych i około 100 zbiorowych.

 

10. Nadia Siemek

Mieszka w Chrzanowie. Uprawia malarstwo sztalugowe. Stosowana technika to akryl. Uczestniczka plenerów i wystaw zbiorowych. Ulubione motywy artystki to anioły. Prowadzi Artystyczny Zakład Krawiecki.

 

Emilia Frąckowiak

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Pszczewie

 

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
Do pobrania
 
Plakat - wersja polska
Plakat - wersja niemiecka
   


zamów subskrypcje
wtorek
20 lutego 2018
 
N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
  

czytaj » | dodaj »

Tutaj znajdziesz firmę lub instytucje które działają w obrębie naszego miasta. Wejdź sprawdź.

Zapraszamy

  
© 2009 - 2018 UG Pszczew. All rights reserved